Protetika (keramické práce)

Protetika

Tento obor souvisí velmi úzce s estetikou, protože se nahrazují zubní tkáně, které již nelze ošetřit výplněmi pro svou rozsáhlost nebo úplnou ztrátu zubních tkání. Zhotovují se dnes výhradně z keramických hmot, které dodávají zubům přirozený vzhled. Keramikou lze měnit nejen barvu, ale i velikost a tvar zubů, případně jejich postavení. Tam, kde je rekonstrukce rozsáhlá se používají práce v kombinaci s implantáty nebo práce snímací, tzv. protézy, které rovněž zaznamenaly dynamický vývoj v oblasti estetiky zubů.

Keramická faseta

Tímto ošetřením se nahrazují zubní tkáně, které již nelze ošetřit výplněmi pro svou velikost, velmi tmavou barvu nebo se mění tvar a velikosti předních zubů. Zhotovují se dnes hlavně z keramických hmot, které dodávají zubům přirozený vzhled. Další indikací jsou zuby s velkým poškozením po zbarvení antibiotiky, zuby s mezerami, zuby rotované nebo různě pokřivené.Připravený zub na fasetu

Fixovana faseta na zubu

Samotná faseta

Před ošetřením

Po ošetření

Keramická korunka, můstek

Při ztrátě většího množství zubních tkání a kde nelze provést jiné ošetření, např. keramickou onlejí se zhotovuje korunka. Tam, kde některý zub chybí a okolní zuby lze použít jako pilíř, se zhotovuje můstek, což je spojení několika korunek dohromady v jeden celek, který se nasazuje na zuby před a za mezerou. Keramická korunka nemění barvu a běžně může sloužit vice než 10 let.

Zub před nasazením korunky

Zub s korunkou

Zub před nasazením korunky

Zub s korunkou

Starý, poničený můstek

Celokeramický

můstek

Před nasazením korunky

Zub s korunkou

Keramická inlej, onlej

Jde o keramickou výplň, která se vyrábí v laboratoři tak, aby vypadala jako původni zub bez kazu. Na rozdíl od kompozitních výplní je keramika mnohem pevnější a má stabilní barvu. Používá se hlavně u rozsáhlejších kazů, kde už kompozit není vhodný. Opět v provedení pod mikroskopem je práce velmi přesná a dlouhodobě stabilní.Prozatímní cement

Keramické inleje

Připravený zub na onlej

Fixovaná onlej

Příjemná a funkční ordinace, kde se budete cítit dobře

Co říkají naši pacienti?

Pana doktora mohu každému jen a jen doporučit, pokud hledáte v Praze kvalitního zubního lékaře je pan doktor Řízek jasná volba. Nejen, že jeho péče je perfektní, má i perfektní přístup. Já se od malička bál zubařů, v čekárně jsem býval uzlíček nervů, ale k panu doktovi jsem chodil rád a v pohodě. Jak psal někdo přede mnou na jeho křesle člověk kolikrát i zrelaxoval. A o kvalitě práce pana doktora myslím nejlépe svědčí, že jeho plomby chválil na první pohled každý odborník, který je viděl. Po přestěhování na druhý konec republiky je péče pana doktora jediné co mi z Prahy chybí. Laťku pro ostatní lékaře nastavil hodně vysoko.

Jiří Vlach

Pacient

Co říkají naši pacienti?

Pan doktor je to nejlepší lékař, kterého jsem v životě potkala. Lidskost a profesionalita by měla být samozřejmou každého lékaře, u něj se ale jedná i o jakousi pokoru, pečlivosti a skutečný zájem o každého jednotlivého pacienta. Našla jsem ho na internetu a zjistila, že k němu chodí spousta mých kolegů a přátel, kteří od něj očekávají a oceňují to samé jako já. Ano, není levný, ale ani ne drahý. Neplatíte za nesmyslné pozlátko, ale za poctivou a zodpovědnou práci.

Alice Šlep

Pacient

Co říkají naši pacienti?

K panu doktorovi jsem začala nejdříve chodit já, pak manžel, teď už tam dochází i naše dvě malé děti – a bez stresu či pláče. Vždy je vysoce profesionální, přátelský a vnímavý k potřebám a pocitům pacienta. Má upřímnou radost, když odcházíte z prohlídky s tím, že vašim zubům nic neschází. Navíc – málokdy se u lékaře tolik zasměji a vždycky se s ním o něčem zapovídám. Zubař k pohledání.

Kateřina Clark

Pacient

thin

Přijďte se přesvědčit o kvalitě naší práce osobně

Objednejte se na vstupní prohlídku a přesvědčte se o kvalitě naší péče osobně.