Ošetření dětí

Ošetření dětí neodmítáme, naopak věnujeme jim více prostoru, protože děti nemohou o svůj chrup pečovat samy a tak, jak by bylo potřeba a jelikož se v lékařském prostředí necítí dobře, nejčastěji je ošetřujeme v  rámci ošetření celé rodiny, protože dítě má v rodiči vzor a lépe spolupracuje. Dobrý vztah s lékařem je do budoucna pro kvalitní ošetření nutností a také  zásadní pro jeho psychiku, kterou naprosto upřednostňujeme. Po dohodě s rodiči, postupně zvykáme dítě na prostředí ordinace a snažíme se vybudovat v dítěti spolupracujícího pacienta, abychom případné ošetření mohli provést co nejpečlivěji.

Děti ošetřujeme naprosto individuálně podle osobnosti dítěte a stavu jeho psychiky, která je velmi důležitá a podle dohody s rodiči.Podle toho volíme postup léčby. Jelikož je ošetření náročné nejen na čas, je nutné počítat s tím, že ošetření je honorováno jako ošetření dospělých, ale pochopitelně postup je individuálizován po dohodě s rodiči.

Samozřejmostí je nácvik a instruování čištění zubů nejen dítěte, ale hlavně rodičů, které mají v této výuce nezastupitelnou roli.