Bělení zubů

Hodně diskutované a v poslední době čím dál žádanější technika zesvětlování zubů. Obavy z poškození zubů jsou zbytečné, protože tato technika pochází  z USA a jak všichni víme, pokud by tento proces byl škodlivý, byl by již dávno zakázán právě v zemi původu. Je třeba si uvědomit, že ne pro všechny zuby je bělení vhodné, což posoudí lékař a po vyšetření doporučí, jestli a která z metod bude vhodnější.

Metody jsou v principu dvě a to domácí technika bělení a ordinační. Obě musí probíhat pod kontrolou lékaře a rozdíl je v délce aplikací a koncentraci účinného gelu, který se aplikuje na přední plošky zubů ve viditelné oblasti. Modifikací těchto metod je posílení účinku gelu pomocí speciálního světla přístrojem. (například Brite smile).

Je nutné upozornit, že před bělením zubů je potřeba zuby ošetřit, odstranit veškeré kazy, praskliny a citlivé zubní krčky. V případě estetické korekce celého úsměvu, ve kterém se plánují korunky, fasety nebo bílé výplně, je nutné nejdříve zuby vybělit a pak podle vyběleného odstínu přizpůsobit ostatní ošetření, ale nejdříve cca 2 týdny po poslední aplikaci bělícího gelu. Během bělení se musí dodržovat určité stravovací návyky, které během procedury a 1-2 týdny po ukončení znamenají vyvarovat se barvících tekutin a jídel (červené víno, červená řepa, rajčata, cola, černá káva a černý čaj, borůvky a podobné).

Výsledné zesvětlení se nedá dopředu určit, pro geneticky danou strukturu zubní tkáně a její původní barvu a také záleží na původní barvě zuboviny. Asi 2-3% populace má zubovinu velmi odolnou jakémukoli bělení.

Někteří pacienti pociťují během bělení domácí technikou první 2-3 dny  po aplikacích gelů citlivost zubů, která odezní do konce týdne a u ordinačního bělení za 2-3 dny po proceduře, což opět pomine. Veškeré informace vám podrobněji sdělí lékař.

  • Cena ordinačního bělení je 4800,-
  • Domácí technikou 2450,- na jednu čelist.
  • Brite smile 11000,-