Zubní hygiena a zubní kámen (Parodontologie)

Tyto dva neduhy jsou často spojovány s oborem, který nazýváme parodontologie. Je to obor, který je spojen s péčí hygienistky a lékaře parodontologa. Parodontoza neboli správně parodontitis (parodontitida) je velmi  rozšířené onemocnění tkání kolem zubu, které ho "drží" v kosti.

Onemocnění nebolí a projevuje se zpočátku zánětem dásní - jejich krvácením a postupně přechází k odbourávání tkání kolem zubu (závěsný aparát a kost). Když není léčen zánět dásní a není správně a důsledně odstraňován zubní kámen, onemocnění  se dostane do další fáze a aktivuje se stav, kdy začne ubývat kost a zuby se po čase začnou viklat. Pak dochází ke ztrátě zubů.

Navíc je negativně ovlivněn imunitní systém organismu.  Parodontitis se nedá vyléčit, lze ale zastavit její další průběh a zuby zachránit. Naše hygienistka Jaroslava Skuhrovcová Dis. vám zjistí, v jakém stavu je váš chrup, doporučí vhodné zubní kartáčky a pasty spolu se správnou technikou čištění a navrhne postup léčby. Po úvodní intenzivnější léčbě probíhají kontroly 2-3x za rok. Podle individuální potřeby. Profesionální zubní hygiena je již běžnou součástí péče o zuby.